Історія

Згідно наказу Міністра внутрішніх справ УРСР,  4 березня 1989 року був створений учбовий центр при УВС Рівненського облвиконкому по підготовці кінологів позавідомчої охорони на 180 чол. В перспективі планувалося створити Всесоюзний кінологічний центр.

УВС передало учбовому центру приміщення роти охорони колонії посиленого режиму, яке пустувало.

В період становлення училища командно-викладацький склад проходив підготовку у споріднених навчальних закладах міст Ростова-на-Дону та Нальчика, займався відбудовою приміщень, розширенням матеріально-технічної бази і розробкою методично-лекційного фонду.

В 1990 році почалося будівництво кінологічного містечка і першого стрілецького тиру. Уже через рік з часу утворення цетру, в травні 1990 року, була прийнята перша група слухачів першопочаткової підготовки – 87 міліціонерів патрульно-постової служби.

У квітні 1991 року начальником училища був призначений майор міліції Гарват Петро Олексійович, який до цього працював в Управлінні внутрішніх справ.

З вересня 1991 року в учбовому центрі стали навчати міліціонерів служби охорони. Тоді ж Головне управління охорони при МВС України викупило в об”єднання „Азот” приміщення спецкомендатури, яке складалося з одного триповерхового та чотирьох двоповерхових будівель, їдальні та клубу на 400 місць. Все містечко займало площу близько 9 гектарів.

1991 рік став роком кардинальних змін як для училища взагалі, так і для викладачів. Пройшовши підготовку для навчання міліціонерів-кінологів, їм потрібно було перекваліфікуватись для підготовки міліціонерів охорони. З цим завданням вони справились з гідністю. В училищі разом з цим велося будівництво бази для утримання службових собак та підготовки міліціонерів-кінологів.

Фактичною датою створення училища можна вважати 16 березня 1992 року, коли на базі учбового центру було створено училище професійної підготовки працівників охорони при МВС України, як самостійний підрозділ Головного управління охорони. Училище було розраховане на наповненість до 150 чол. та мало третю категорію. Штатна чисельність була затверджена 15 червня 1992 року і налічувала 73 чол. постійного складу.

У зв’язку із зміною підпорядкування училища, МВС України припинило фінансування будівництва бази для підготовки міліціонерів-кінологів. Подальше створення матеріальної бази училища велося господарським способом виключно за рахунок коштів, що були заощаджені під час основної діяльності.

Наявна матеріальна база не сприяла розвитку училища, тому у 1993 році було прийнято рішення про капітальний ремонт придбаних приміщень. Так розпочалося створення нового містечка. Вже до кінця зими слухачі переїхали у нове відремонтоване приміщення.

Всього у новому учбовому корпусі було обладнано 18 аудиторій, лекційний зал на 120 місць, методичний кабінет та 8 кабінетів для викладацького складу, чергову частину. В цей же час було переобладнано підвал старого корпусу і створено другий пістолетний тир для повноцінного забезпечення навчального процесу.

Наповненість училища слухачами щоразу зростала і на початок 1994 року досягла 300-350 чол. Зважаючи на це, училище було переведене на другу категорію із штатною чисельністю 130 чол.

Було розширено межі спортивного містечка, де створено смугу перешкод. Його загальна площа склала 0,63 га. В училищі постійно проводилися спартакіади з волейболу, міні-футболу, настільного тенісу, бігу, естафети, перетягування каната, шашок і шахмат.

Швидкі темпи розвитку училища та його потенційні можливості дали змогу провести ряд заходів як державного, так і міжнародного значення. У січні 1997 року на базі училища було проведено семінар-нараду керівників апаратів служби по роботі з особовим складом  підрозділів ДСО.

У квітні 1997 року відбувся міжнародний семінар працівників міліції з участю делегатів з Німеччини, Словаччини, Польщі та Угорщини. В його роботі взяли участь заступники начальників УМВС областей по роботі з особовим складом, а також начальники училищ професійної підготовки МВС України. В цьому ж році були проведені зональні змагання конкурсу професійної майстерності працівників ДСО при МВС України „Кращий за професією”, а у жовтні –  фінальні змагання цього конкурсу.

У зв’язку із скороченням, яке пройшло в ОВС, училище було переведено на третю категорію. Більше уваги стало приділятися перепідготовці та підвищенню кваліфікації міліціонерів охорони. Крім цього, розпочався пошук нових форм роботи з цивільним населенням. Розпочалась підготовка водіїв категорії „В”. Співпрацюючи з Центром зайнятості населення, в училищі стали навчатися охоронники, було отримано ліцензію на навчання інструкторів службового собаківництва та охоронців.

В цілому, до кінця 1998 року в училищі пройшли навчання 14 тис. 540 чол.: знову прийнятих на службу – 8 тис. 630 чол., а тих, що пройшли перепідготовку і підвищення кваліфікації – 5 тис. 910 чол.

У 1999 році до десятої річниці створення в училищі було відкрито музей та спортивний зал площею 462 кв.м.

Рішенням Державної атестаційної комісії Міністерства освіти та науки України від 23 травня 2000 року училищу надано дозвіл на ведення освітньої діяльності по таких напрямках: охоронник, охоронець, інструктор службового собаківництва, інкасатор, провідник службової собаки, водій автомобіля 3,2,1 класу (крім вантажних), таксі та автофургони (категорія „В”).

Училище знаходиться в пристосованому приміщенні, що складається з навчальних корпусів на 695 місць, 3 гуртожитків.

Загальна площа приміщень складає 2156,5 кв.м. Площа навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень – 3106 кв.м., в т.ч. площа на 1 учня – 6,2 кв.м.

Навчально-виробничі, побутові, культурно-освітні, оздоровчі, спортивні споруди, комунікації, обладнання, засоби навчання, транспортні засоби та інше майно училище є державною власністю і перебуває в користуванні навчально-виховного закладу.

Училище має паспорт на землю і висновки Державної санітарної служби про відповідність санітарно-гігієнічних умов до проведення професійної та загальноосвітньої підготовки, а також дозвіл обласного управління Державного комітету по нагляду за охороною праці на професійну підготовку з вищевказаних професій у зв’язку з відповідністю створених умов з охорони праці та державних стандартів.

Училище фінансується на нормативній основі за рахунок коштів, що поступають з підрозділів ДПО України, а також додаткових джерел фінансування відповідно до Закону України «Про освіту» та інших законодавчих та нормативних актів.

Наявна матеріальна база

 • загальна площа території училища – 10 Га;
 • загальна площа навчальних приміщень – 3106 м2;
 • навчальних аудиторій – 26, загальною площею 1403 м2, на 695 п.м. ; 14 з них спеціальні: клас спецтехніки і засобів зв’язку – 2;  клас криміналістики – 1; клас кінології – 1; клас вогневої підготовки – 4; клас ОДД; автоклас – 2; клас охорони праці, клас професійно-психологічної підготовки, комп’ютерний клас на 20 робочих місць;
 • бібліотека з читальним залом, загальною площею 88м2; яка нараховує 3906 примірників худ.літератури та 1800 примірників спеціальної літератури;
 • лекційних залів – 2, загальною площею 400 м2 на 150 п.м;
 • лабораторій – 3 (фотолабораторія, лабораторія ТЗН та психодіагностики);
 • кабінет педагогічної майстерності площею 23 м2, на 24 п.м.;
 • телестудія площею 11 м2, яка забезпечує подання телесигналу в 14 аудиторій, з них 4 аудиторії обладнані столами викладача, з яких можна керувати подачею сигналу на монітори;
 • студія звукозапису – 1, площею 11 м2;

В училищі є 3 тири, на 25 м, два з яких обладнані автоматизованими установками ПГД-70 по 4 мішені зі зворотною інформацією цілей та обліком попадань, забезпечені відеокамерами, які дають можливість спостерігати за діями стріляючого через монітори в учбовій аудиторії, обладнані звуковими імітаторами стрільби, відкрите стрільбище на 75 м.

Спортивна база училища складається з:

 • 2 залів рукопашного бою, площею 118 м2 та 85 м2, які обладнані: 1 зал – 14 тренажерів, 2 зал – 18 тренажерів та борцовський килим,;
 • тенісної зали, площею 50 м, на 2 столи;
 • 2 атлетичних залів, площею 31 м2 та 30 м2, обладнані 1 зал – 10 тренажерів, 2 зал – 14 тренажерів;
 • спортивного залу на 612 м2;
 • футбольного поля;
 • баскетбольного майданчика;
 • волейбольного майданчика.

На території училища знаходяться:

 • плац 2300 м2, обладнаний трибуною, дзеркалами та наочністю;
 • клуб на 350 п.м., площею 325,5 м2, який використовується для масових позаурочних заходів та гурткової роботи зі слухачами;
 • здоровпункт, загальною площею 124 м2, в якому знаходяться: 2 ізолятори, маніпуляційна, кабінет для фізпроцедур, кімната для гостей, кабінет начальника здоровпункту, кімната психологічного розвантаження;
 • їдальня на 250 п.м., площею 625 м2;
 • буфет.

В училищі є містечко кінології, яке складається з навчального корпусу та плацу, окремого полігону, обладнаного стаціонарними перешкодами для відпрацювання загального курсу дресирування службових собак.

Для утримання службових собак обладнано 75 стаціонарних вольєрів, які відповідають всім ветеринарно-санітарним вимогам.

Для годівлі собак є:

 • спецкухня, загальною площею 100м2, обладнана морозильною камерою для зберігання 1,9 тн м’ясопродуктів;
 • ветамбулаторія;
 • маніпуляційний кабінет площею 26 м2.

В училищі є 3 гуртожитки на 524 місця, які відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, в яких функціонує 4 світлиці на 36 п.м. кожна, обладнані телевізором та належно оформлені.

Рівненське вище професійне училище Департаменту поліції охорони